Přednášející 2024

Petr Šmíd

Lektor akreditovaných seminářů z oblasti kyberšikany a šikany, který se více než 15 let pohybuje v oblasti školské primární prevence. Kastelán státního zámku Kratochvíle. Supervizor se specializací na školské prostředí, expert na oblast kyberkriminality. Poznejte aktuální trendy a současné hrozby v kyberprostoru, ve kterém se pohybují vaše děti.

Cílem interaktivního semináře je propojit „počítačové přistěhovalce“ s mladou internetovou generací – vysvětlit, že „počítačoví domorodci“ nejsou díky technologiím, které rádi používají, odsouzeni k horšímu životu. V semináři společně proletíme témata rizik virtuálního světa (sociální sítě, porno, hry) a ve workshopu se zaměříme na praktické ukázky a dotazy.


Václav Maněna

Středoškolský učitel, lektor, ajťák a jůtůber. Má dlouholeté a praktické zkušenosti s e-learningem, online vzděláváním a smysluplným využíváním technologií ve výuce. Prošel mnoha slepými uličkami a udělal spoustu chyb, o které se rád dělí s ostatními.

S umělou inteligencí přicházejí do škol nové možnosti, ale i rizika a problémy. Ty se týkají práva, etiky, kybernetické bezpečnosti a ochrany dat. Ukážeme si, na co by si měli dát pozor učitelé i žáci a jak je snadné umělou inteligenci zneužít. Probereme, na co si dát pozor z pohledu ochrany dat a čemu je lepší se raději vyhnout, i když to na první pohled vypadá lákavě.